sobota, 16 sierpnia 2008

Jak w raju

Po kolejnych gardłowych zmaganiach z bakteriami postanowiliśmy zażyć luksusu i nacieszyć się egipskim słońcem (tak jakby trzy słoneczne miesiące w Egipcie to wciąż było dla nas za mało :). W tym celu udaliśmy się na Wybrzeże Morza Czerwonego by w Hotelu See Club oddać się przyjemnościom dla ciała i ducha. Wojtek, jak tylko zobaczył basen od razu oszalał z szczęścia. Założył kółko do pływania i zamienił się w rekina, który atakował nas i próbował podtapiać. Skakał do basenu, a nawet zaczął nurkować. Najchętniej już wcale nie wychodziłby z wody. Dobrze, że mu płetwy nie wyrosły w tym czasie.


Mały rekin

Wieczorem, jak to zwykle na wczasach – obowiązkowy program artystyczny. Najpierw dyskoteka dla dzieci, a następnie lokalne show. Były tańce faraonów, przepięknych egipskich tancerek, Beduinów, a nawet... taniec konia. Ten taniec przeszedł nasze oczekiwania. Dwie osoby służące za jego dolne kończyny przykryte specjalnie przygotowanym strojem z głową konia podskakiwały i przebierały nogami w rytm muzyki. Wojtek był zachwycony, podczas gdy nasze poczucie estetyki cierpiało ... Show zakończył wirujący taniec derwisza, który kręcił się przez dobre 15 minut.

Kolejny dzień to basen, plaża nad morzem Czerwonym, basen, itd. Trzeba przyznać że wybrzeże morskie w Ain Soukhna jest bardzo wypłacone. Wspólnie z Wojtkiem szliśmy, szliśmy i ... szliśmy w głąb morza, a wody było nie więcej niż na 120 cm. Do tego dno w niektórych miejscach usłane jest reszkami rafy koralowej, co czasami odczuliśmy boleśnie. Ale generalnie było nieźle – morza szum, wiatru wiew, (nie) dzika plaża … i wszystko zaplanowane przez właścicieli hotelu niemal do ostatniego szczegółu.Zaplanowali też każdy element posiłku. Oznacza to nie mniej ni więcej tylko przepyszne dania i desery. Porcje każdy mógł dobrać stosownie do swoich potrzeb lub możliwości. Z powodu wspaniałych smaków dań najczęściej trzeba było dbać o to, aby nie pęknąć z przejedzenia niż o to by tylko zaspokoić głód. Wojtek w nagrodę za wspaniałe postępy w nauce pływania „zarobił” na sześć deserów, które zaraz po głównym daniu zaczął pożerać. Siły wystarczyło mu jednak tylko na jeden, po którym stwierdził, że „ma już pełny brzuch” i więcej nie dał już rady. Na szczęście kilka minut później rozpoczęła się kolejna dyskoteka dla małolatów, więc była szansa na spalenie kilku kalorii.

Generalnie wyjazd był dla Wojtka bardzo udany – pływał i pływał, a wieczorem tańczył i cały czas był niezwykle szczęśliwy. My dorośli nieco wypoczęliśmy, choć głównie byliśmy dodatkiem do atrakcji, jakie miał tam Wojtek. Tek więc jeśli ktoś poszukuje oazy spokoju i relaksu graniczącego z rajem na ziemi to Hotel See Club służy pomocą.

0 komentarze: