środa, 1 kwietnia 2009

Odkorkowywanie Kairu

To oczywiście Prima Aprilisowy żart ;)

Władze Egiptu właśnie postanowiły, że w ramach walki z korkami w Kairze muszą zmniejszyć liczbę turystów (a wraz z nimi autobusów) przybywających do tego miasta. Nie chodzi na szczęście o zamykanie granic państwa, ponieważ turystka jest podstawowym źródłem egipskiego dochodu narodowego. Postanowiono więc wybudować repliki zabytków, które wielu turystów najbardziej przyciągają. Projekt przewiduje wybudowanie replik piramid z Gizy i Sakkary oraz podziału zabytków Muzeum Egipskiego. Piramidy mają powstać w okolicy Sharm El-Sheikh na południe od góry Sahra, przy drodze wiodącej z Suezu. Tuż obok piramid ma powstać też filia Muzeum Egipskiego, w którym zostaną wyeksponowane te zabytki, które dziś zalegają piwnice muzeum w Kairze. Same piramidy mają być konstrukcją żelbetową, która na zewnątrz będzie ulepszoną wersją oryginalnych piramid a wnętrze każdej z nich ma zostać zrekonstruowane dokładnie według oryginału.Po ukończeniu tej inwestycji turyści będą mogli podziwiać największe zabytki Egiptu nie ruszając się poza półwysep Synaj. Jedynie Luxor i Asuan będą wymagały oddzielnej wyprawy, ale to już nie wiąże się w żaden sposób z Kairem i tutejszymi korkami na ulicach.

2 komentarze:

joanna pisze...

OOOOOOOOOOO?????????
Pomysł iście egipski (kairski) - cokolwiek to znaczy ;))

Kroniki egipskie pisze...

To oczywiście Prima Aprilisowy żart. Mam nadzieję, że wywołaliśmy choć uśmiech na Waszych twarzach. Nie wszystkich udało nam się nabrać ...

Agnieszko dziękuję za maila. Pozwolam sobie zacytować jego fragment:
"piękny ten post o odkorkowywaniu Kairu :-) i bylabym nie lada przerażona, ze wladze Egiptu maja zamiar stworzyc drugie Las Vegas z tanimi replikami.....gdyby dziś nie był 1.04 ;-))) juz od rana bombardują mnie absurdami więc uważam ;-)"
Napiszę coś więcej na prv.
Ania