sobota, 23 maja 2009

Kolorowy zawrót głowy

Nigdzie nie widziałam tylu kolorów butów i torebek, co w Kairze.
Są w każdym kolorze tęczy! Nawet złote, srebrne i ... w panterkę.
W Downtown są całe ulice, gdzie jeden przy drugim znajdują się sklepy obuwnicze, a witryna każdego z nich prezentuje przepych tutejszego przemysłu obuwniczego. Wszystkie modele wystawione są w sklepowych witrynach, a do sklepu wchodzi się dopiero na przymiarkę. I w każdym sklepie są inne modele! Co ciekawe królują buty na wysokich obcasach, choć większość Egipcjanek na co dzień nosi „kapciuszki” – płaskie buty z zaokrąglonymi przodami. I tylko co z tego, skoro wciąż nie mogę znaleźć sandałów na co dzień na lekkim obcasie w europejskim stylu?5 komentarze:

żurawina pisze...

w sklepach w downt town nigdy nie znajdziesz pozadnych butow zwlaszcza w europejskim stylu,niestety tu trzeba odiwedzic galerie w carefourze albo city star ;)

Kroniki egipskie pisze...

Agnieszko,
na Quasr Al Nil w Downtown znajdziesz bardzo ładne buty do biura z zakrytymi przodami i na pasku z tyłu (idealne na lato :). Kolory europejskie: czarne, kremowe, brązowe.

Dwa, czy trzy tygodnie temu byłam w City Star, ale nie było zbyt dużego wyboru :(

Ale ponoć kto szuka, ten znajdzie :)

Dzięki za pomoc
Ania

aga.b pisze...

buty w sam raz na spacery po pustyni :-))

Kroniki egipskie pisze...

tak! Szczególnie ze wzorem w panterę! To dla niepoznaki przed panterami ;)))

żurawina pisze...

ja takze sie skusze czasem na "lokalne" wyroby z Chin ;)) ale trzeba przyznac ze jeden sezon i do smieci ida,nietrwale,choc za niska kase ;)