niedziela, 6 grudnia 2009

I Ty możesz mieć kapelusz a la Zahi Hawass!

... a raczej w stylu Indiana Jones, gdyż taki właśnie kapelusz nosi Zahi Hawass - egipski archeolog, sekretarz generalny Najwyższej Rady Starożytności, jeden z trzech najbardziej znanych współczesnych Egipcjan (obok Omara Sharifa i Prezydenta Hosni Mubaraka). Z takim kapeluszem możesz wyruszyć na poszukiwanie Zaginionej Arki lub jeszcze nieodkrytych skarbów faraonów ;)PS. Dla przebywających w Kairze: do 10 grudnia w księgarniach American Univesity in Cairo Press trwają targi książki; rabaty wynoszą 15 – 20 proc., ale wybrane albumy można kupić także za pół ceny! Można tam też nabyć ww. kapelusz ;)
Więcej szczegółów.

12 komentarze:

Ja pisze...

juz kiedys byla akcja z tym kapeluszem :-) moze kupie komus na prezent :-) ciekawe ile kosztuje :-)

Kroniki egipskie pisze...

Cena 200 LE (bez promocji 250 LE) jest na lewym zdjęciu ;)
Pieniądze zbierane są na Muzeum Dziecięce Suzanne Mubarak.

Szkoda, że kapelusze nie są z podpisem, bo nie ma dowodu, że to nie kapelusz Indiany Jonesa ;)

Anonimowy pisze...

hahahahah no chcialabym zobaczyc jakiekos egipcj.w swojej "sukmanie" i texanskim kapeluszu

Kroniki egipskie pisze...

Blogu niedzielny, mężczyzn w galabijach nie stać na taki kapelusz (200 LE to około 120 zł). Jest to raczej prezent dla bogatych Egipcjan (którzy noszą "europejskie" ubrania),expatów i turystów.

Więcej o galabiji i o tym kto ją nosi znajdziesz tutaj.

Ja pisze...

o tak zdecydowanie nie dla tych w galabijach. 200 le to w sumie i nie duzo i nie malo z mojego punktu widzenia, fajnie, ze pieniadze ida na jakies sensowne cele.

Kroniki egipskie pisze...

Żona prezydenta prowadzi wiele akcji - niedawno kupowałam pięknie wydaną książkę dla arabskich dzieci za 1 funta! Pozostały koszt został sfinansowany przez jej fundację.

Szkoda tylko, różnica w cenie książek po arabsku i angielsku jest tak ogromna, np. "Taxi" po arabsku - 17 LE, podczas gdy po angielsku 70 LE ;(

Anonimowy pisze...

Jestem pod wrażeniem. Bardzo fajny wpis.

Anonimowy pisze...

Wygląda to super. Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Ja niestety nigdy wcześniej o tych kapeluszach nie słyszałem więc ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć. Natomiast jestem bardzo zadowolony z noszenia kaszkietów. Tym bardziej, że jak czytałem https://wszafie.pl/blog/post/kaszkiet-czyli-stylowy-dodatek-do-stylizacji to jestem zdania, że faktycznie są to doskonałe dodatki do stylizacji.

Anonimowy pisze...

Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

Anonimowy pisze...

W sumie ja takiego kapelusza jeszcze nie mam, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby go mieć. Aktualnie jestem bardzo zachwycona kapeluszami fedora https://hatfactory.pl/kapelusze-filcowe-welurowe/22-240-kapelusz-damski-marcel.html które chyba najbardziej mi się podobają.

Anna Barańska pisze...

Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.