poniedziałek, 24 maja 2010

Modną być, ach modną być!

Nie wiem, jak w Polsce, ale wygląda na to, że w Egipcie w tym sezonie modne będzie połączenie mocnych kolorów: czerni, bieli i czerwieni.Tak naprawdę jednak wychodząc na ulicę kompletnie nie wiemy, co się teraz nosi, ponieważ:

a. młode egipskie kobiety wyglądają jak kolorowe motyle we wszystkich kolorach tęczy;

b. kobiety w czarnych abajach (sukniach zakrywających ciało) wyglądają tak samo niezależnie od trendów w modzie;

c. zagraniczne kobiety ze względu na upały noszą najczęściej spodnie-rybaczki i przewiewne bluzki. I tak naprawdę żyjemy tutaj poza czasem – nie ma znaczenia, czy ubierzemy modną bluzkę, czy bluzkę sprzed kilku sezonów, bo nikt tutaj nie wie, co jest trendy w Europie. Szkoda tylko, że jak wyjdę w takim stroju na ulicę w Warszawie, to wyraźnie czuję, że odstaję od otoczenia. Nie pozostaje mi wówczas nic innego, jak ekspresowe zakupy w moich ulubionych sklepach ;)

PS. Swoją drogą ciekawi mnie, jakie kolory są w tym sezonie modne w Polsce.

* * *
Przeczytaj także:
Modny strój na upalne lato
Do wyboru, do koloru
Prawda o galabiji

2 komentarze:

żurawina pisze...

Aniu napewno to co pokaza w miesieczniku Avanti :P
Sama tego nie znosze,bo pozniej wszyscy razem na hura co gazeta kaze a nie to co kto lubi ;)
dlatego pod wzgledem mody stanowczo wole Egipt,bo tam wszystko jest modne ;) a to co jest europejskie i niedostepne w tamtejszych sklepach jest juz wogole hitem sezonu na nascie nastepnych lat ;)

Ja pisze...

ech, Egipt, nie ma problemu z moda :-) lol
swoja droga w egipskim stylu typu tuniki najlepiej ubierac sie w Polsce ;) piekne wzory, nie wszystkie takie same jak w Egipcie :-) chocby w H&M :-)
w Polsce nie zauwazylam teraz jakis wyraznych trendow. obowiazuje dowolnosc ;) choc spodnie raczej wezsze niz szersze, sandaly koniecznie z taka gruba "opaska" na kostce.
teraz kolor podono modny taki jakby lososiowy (fuj....) :-)