sobota, 2 października 2010

Namiot - bezcenny, za wszystko inne zapłacisz kartą Mastercard

Desert camping, czyli wyprawa na pustynię ze spaniem w namiocie lub bezpośrednio pod rozgwieżdżonym niebiem, to ulubiony sposób spędzania weekendów przez niemal wszystkich obcokrajowców mieszkających w Egipcie, ku zdziwieniu większości Egipcjan. Do tego przydaje się namiot, szczególnie podczas niespodziewanej burzy piaskowej.W Egipcie kupić można PRAWIE wszystko, przy czym PRAWIE robi wielką różnicę. Są namioty słabe i stosunkowo tanie (tzn. w akceptowalnej przez nas cenie, choć w Polsce w tej cenie można kupić dobry namiot) i namioty, które są warte kupienia w cenie stanowczo nie do zaakceptowania.Tak więc jedyny wart kupienia mały 3-osobowy namiot kosztuje zaledwie równowartość ... 1500 złotych. W tej cenie można:

a. spędzić w Egipcie w hotelu 4-5 gwiazdkowym tygodniowe wakacje, wraz z przelotem tam i z powrotem z Polski, lub

b. polecieć nowym bezpośrednim połączeniem LOT-u na zakupy do Warszawy i przywieźć nowy namiot (!).
... a dodatkowe wolne kilogramy bagażu można przeznaczyć na zapasy szynki lub inne smakołyki niedostępne w Egipcie :)

PS. Sprowadzilibyśmy namiot pocztą, ale boimy się, że podzieli los mebli z Ikei (więcej) ;(

* * *
Przeczytaj także:
Bezcenne!
Posty związane z pustynią
Podatki na deser
Egipski Outsourcing

2 komentarze:

ana z maroka pisze...

No cóż, życie w obcym kraju czyni pewne rzeczy dostępnymi, inne czyniąc niedostępnymi.
Szynka w Egipcie niedostępna? Maroko ma wydzielone regały z wieprzowiną w niektórych supermarketach. Kwestii namiotów nie sprawdzałam.. może i dobrze! :)

Kroniki egipskie pisze...

Ana,
nie wiedziałam, że w Maroku można kupić wieprzowinę. W czasach przed świńską grypą głównie ze względu na Koptów, którzy stanowią około 10% społeczeństwa, było kilka sklepów z wieprzowiną ale świńska grypa okazała się doskonałym pretekstem do wybicia wszystkich 300 tys. świń w Egipcie. Ostatnio słyszałam o jednym sklepie z importowaną wieprzowiną, ale mam jeszcze zapasy w zamrażarce ;)

Ale zakupy i tak lepiej robić za granicą. Egipcjanie najczęściej mają rodzinę w USA i stamtąd sprowadzają dobra wszelakie, gdyż ceny towarów importowanych są często nie do zaakceptowania (tak jak w przypadku namiotów potrafią kilkukrotnie przekraczać swoją wartość).

Tym samym życzę udanych zakupów :)
Ania