sobota, 22 czerwca 2013

Kryzysowy niezbędnik


W Egipcie głównym tematem rozmów jest: co wydarzy się 30 czerwca w rocznicę zaprzysiężenia Morsiego na prezydenta (więcej), tym bardziej że w Luksorze już trwają protesty w związku z z kontrowersjami wokół powołania nowego gubernatora.

Ace Club dla osób, które nie były w Kairze w czasie rewolucji, lub już zapomniały jak to było, przygotowało listę dóbr niezbędnych w czasie potencjalnego kryzysu. Najciekawsze pozycje z listy to:

- umieszczony już na czwartej pozycji, czyli wręcz niezbędny do przeżycia ;):
"Akohol. Zrobienie zapasów piwa Sakkara, wódki czy wina przed Ramadanen jest nawykiem dla większości (w domyśle obcokrajowców). Tym razem należy zaopatrzyć się nieco wcześniej. Nie zapomnijcie shakera, lodu i cytryny!"

- "akcesoria dla dzieci i dorosłych: książki, gry, puszzle. Pamiętaj, że internet może zostać odcięty i może nie być prądu, aby naładować iPady i laptopy."

I to jest to czego wszyscy obawiają się najbardziej niezależnie od protestów: że nie będzie prądu (choć ostatnio niemal go nie odcinają, jakby chcieli uspokoić społeczeństwo) oraz odcięty zostanie dostęp do internetu i telefonu, jak miało to miejsce w czasie rewolucji i nie będzie kontaktu ze światem.

Kryzysowy niezbędnik wg Ace Klub:
http://www.theaceclub-maadi.com/news-security/ace-news/281-just-in-case-a-crisis-check-list

Po naszych rewolucyjnych doświadczeniach jako niezbędne do przeżycia w czasie potencjalnego kryzysu wymieniłabym w poniższej kolejności:

1. spory zapas gotówki - w czasie rewolucji nikt nie uzupełniał pieniędzy w bankomatach, a banki były nieczynne,

2. zapas wody, tym bardziej że w związku ze spaleniem fabryki Nestle od około dwóch miesięcy były problemy z zakupem wody butelkowanej,

3. zapas żywności o dłuższym terminie do spożycia, choć w czasie rewolucji generalnie nie było  problemów z zakupami,

4. lampy akumulatorowe, latarki, baterie, świeczki, zwłaszcza że kilkugodzinne przerwy w dostawie prądu są latem na porządku dziennym (więcej),

5. doładowanie telefonów komórkowych, ponieważ większość osób w Egipcie korzysta z systemów pre-paid. Optymalnym rozwiązaniem jest telefon satelitarny przydatny także w czasie wypadów na pustynię.

6. zatankowanie samochodu do pełna lub nawet zrobienie zapasów benzyny, jako że i z kryzysem paliwowym borykamy się już od dłuższego czasu.

Jak wynika z naszych doświadczeń bez alkoholu da się przeżyć ;)

Co rzeczywiście wydarzy się 30 czerwca? Pozostaje poczekać ...

* * *
Zobacz także:
Co wydarzy się w Egipcie 30 czerwca:
http://english.ahram.org.eg/NewsContent/4/0/74343/Opinion/0/On-frustration,-anger,-hope-and--June.aspx
Wspomnienie rewolucji
Dzień, jak co dzień?

5 komentarze:

apcreativeinteriors@gmail.com pisze...

Protest, protest i jeszcze raz protest.. niech trwa dopoki pozbedziemy sie prezydenta i jego bractwa! Najwyzszy czas na zmiany, czas na prawowite rzady, czas na demokracje..
Niech Bog blogoslawi protestujacych i da im wytrwanie.. prosimy o spokojny protest.. bez rozlewu krwi..
Jestem z wami calym sercem!
Pozdrawiam -Agnieszka z Aleksandrii

Anonimowy pisze...

BM to nieszczęście dla Egiptu.Islam nie jest rozwiązaniem jak głosiło BM. Dobrze że zostali usunięci ale Egipt czekają ciężkie czasy i natychmiastowa poprawa sytuacji ekonomicznej jest niemożliwa.Nie wszyscy Egipcjanie to rozumieją. Może zamiast chleba trzeba się będzie zadowolić większą wolnością ? My przeszliśmy przez to , pamiętamy kolejki, wyłączenia prądu, braki benzyny, kartki na wszystko.Do dobrobytu dochodzi się latami. Czy Egipcjanom starczy cierpliwości ?

pisze...

muy buen graffiti
saludos

nhuthuy pisze...

Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

An Thái Sơn chia sẻ trẻ sơ sinh nằm nôi điện có tốt không hay võng điện có tốt không và giải đáp cục điện đưa võng giá bao nhiêu cũng như mua máy đưa võng ở tphcm địa chỉ ở đâu uy tín.

ly5yfeh2kc pisze...

The layers are then melted and fused by passing an infrared lamp over the entire span of the print mattress. Gcode — a programming language used by machine instruments, including 3D printers. A 3D model should be saved as an STL file format earlier than it may be} converted to Gcode for printing. Gantry — Larger Travel Accessories non-desktop 3D printers use a metal frame made from related beams to suspend the print head and different parts of the printer as objects are created. Resin 3D printers use custom formulated plastic resin poured right into a tank. The resin is gentle delicate and hardens when laser gentle heats a spot within the resin.