piątek, 22 listopada 2013

Obwoźne centrum handlowe

Przejażdżka metrem w Kairze z pewnością zalicza się do niezapomnianych przeżyć. Bilet kosztuje funciaka (około 50 groszy) i upoważnia do wejścia na peron. Żółty kartonik należy oddać przy wychodzeniu z metra, dlatego wiele kobiet noszących hidżab (chustę na głowie) wsuwa go za ucho, pod chustę, i podróżuje z tak wystającym biletem.


Przejażdżka metrem jest doskonałą okazją do … zrobienia zakupów. Na kolejnych stacjach metra wsiadają sprzedawcy, którzy gardłowym głosem zaczynają zachwalać swoje towary, wędrując wzdłuż wagonu i wrzucając swoje produkty na kolana podróżnych. I tak na moich kolanach wylądowały dzisiaj: żelki dla dzieci, chusteczki higieniczne o intensywnym zapachu oraz szpilki do upinania hidżabu. Co ciekawe szpilki te wylądowały zarówno na moich kolanach, jak i na kolanach podróżujących w tym samym wagonie chrześcijanek, choć my oczywiście hidżabów nie nosimy.

Takie udostępnienie produktu jest doskonałą okazją do bliższego zapoznania się z nim – można powąchać intensywnie pachnące chusteczki higieniczne, policzyć szpilki w przezroczystym pudełku oraz sprawdzić czy gąbki są odpowiednio miękkie. Wraz ze zbliżaniem się do kolejnej stacji produkt należy oddać sprzedawcy lub uiścić należność i wówczas zachować go dla siebie.

Jeżeli po kilku stacjach masz już dosyć zakupów, to musisz wykazać się nie lada refleksem i w odpowiednim momencie wystawić rękę w geście „Nie, dziękuję”. W przeciwnym wypadku pozostanie Ci łapanie rozrzucanych produktów i trzymanie ich do kolejnej stacji. W ten sposób nie złapałam dzisiaj: zeszytów z zadaniami z różnych przedmiotów, gum do żucia, czy pomysłowej obieraczki do czosnku.

Tak więc zakupy, i to w dodatku niedrogie, można zrobić już w drodze do pracy lub domu bez konieczności marnowania czasu na chodzenie po sklepach. Nie ma to jak optymalizacja.

* * *
Zobacz także:
Islamskie nakrycia głowy
Egipski outsourcing
Dostawcze … rowery
Z dostawą do domu

9 komentarze:

Kasia na Rozdrożach pisze...

Chyba bym zwariowala, serio. Lubie miec spokoj, lubie poczytac czy porozmyslac w srodkach transportu. Zaloze sie, ze nie przeszkadza im, ze ktos np. czyta ksiazke?

kropka pisze...

Heh.... W tramwajach w Alexandrii jest to samo ;)

SophieMarie pisze...

Ah, ci sprzedawcy... Pamiętam, jak byłam w Egipcie parę lat temu.

Andrzej pisze...

U nas za to graja na akordeonach :D

Anonimowy pisze...

A mnie sie to bardzo podobalo:D Ale z zakupow skorzystalam tylko raz, i to w dodatku w autobusie, kupilam dwa wyginajace sie, brokatowe olowki:D

Anonimowy pisze...

Zetknelam sie z czyms podobnym w Buenos Aires. Tylko przykro mi bylo, bo sprzedawcami przewaznie byly dzieci, ktore najwyrazniej zamiast byc w szkole, zarabialy w ten sposob na zycie...

Anonimowy pisze...

Hej a mnie ciekawi czy bardzo Cie tak molestuja mezczyzni ?Ja mam bardzo nieprzyjemne wspomnienie ale nie z Kairu co prawda a z Alex...

Unknown pisze...

Jestem zdania, że Egipcjanie to urodzeni sprzedawcy. Jednak kupujący muszą się wykazać nie lada wytrzymałością:).
Podróże w przystępnej formie - Egipt

6uqijojuda pisze...

The die and punch are made up of High Carbon High Chromium Steel. A semi–perforation is formed by piercing a hole solely part way via the thickness of the metal. A semi–perf additionally be} used as a rivet or to locate other components throughout assembly. A crucial design parameter is the space Women Cropped Puffer Jackets by which the sensor protrudes from the floor of the stamping tool, referred to as clearance. Such local distortions of the pressure distribution change the unique in-situ pressure distribution and hence must be avoided.